PUNO PREOKRETA Kecmanoviću pripao srpski derbi

Kecmanović sada vodi 4-1 u međusobnim duelima. Mlađi od dvojice igrača slavio je poslije tri seta, rezultatom 6:4, 1:6, 6:1, nakon jednog časa i 45 minuta igre.

Bio je ovo prvi meč za tenisere još od Australijan opena, na kojem je Đere ispao u prvoj, a Kecmanović u četvrtoj rundi.

Laslo je bio taj, koji je prvi napravio brejk na susretu, međutim, njegova radost nije dugo trajala, pošto je dva puta zaredom ispustio servis i izgubio prvi period.

Drugi set Đere je započeo kao i prvi, brejkom u drugom gemu, s tim što sada nije ništa prepuštao slučaju, napravio je još jedan brejk, a onda ekspresno izjednačio rezultat u setovima.

Miša je znatno bolje otvorio odlučujući set protiv svog zemljaka, prvo spasao tri brejk lopte, a onda dva puta zaredom oduzeo servis Đereu.

Imao je Laslo šansu da produži duel, ali je u sedmom gemu Kecmanović iskoristio svoju drugu meč loptu i slavio.Njegov naredni rival biće bolji iz meča Serundolo – Banjis.

Plasman u drugo kolo nešto ranije obezbijedio je Dušan Lajović, pobjedom nad Benoa Perom.