PRVENSTVO BIH U BOKSU: Luka Veljović osvojio srebrnu medalju

Na Prvenstvu, održanom proteklog vikenda u Prijedoru, učestovalo je 18 klubova.

Trener sokolačkog kluba Predrag Bartula rekao je Srni da je Veljović u prvom meču pobijedio Mihajla Đekića iz Bokserskog kluba „Derventa“, koga trenira proslavljeni reprezentativac Tadija Kačar.

Prema njegovim riječima, Veljović je drugom meču sa profesionalnim bokserom iz BK „Pobjednik“ iz Prijedora Nikolom Ivkovićem izgubio meč na poene, u kome je prevagnulo iskustvo njegovog protivnika koji je 11 puta bio prvak BiH.

– Svi smo oduševljeni Veljovićevim nastupom, jer je u tom meču pokazao da je izuzetno dobar i perspektivan takmičar – istakao je Bartula.

On je rekao da se Veljović priprema za učešće na Evropskom prvenstu u boksu do 22. godine, koje će biti održano od 11. do 24. marta u Poreču u Hrvatskoj.

Bartula, koji je trener i bokserske reprezentacije BiH, je izrazio nadu da će uprkos poteškoćama, uspjeti obezbijediti novčana sredstva za odlazak tri boksera iz Republike Srpske u Poreč.

(SRNA)

Članak PRVENSTVO BIH U BOKSU: Luka Veljović osvojio srebrnu medalju se pojavljuje prvo na Novosti.