PORAZ BANJALUČANA: Ukrajinski Dnjepar ipak prejak za Borac

U prvom dijelu Ukrajinci su nametnuli jak ritam koji Banjalučani nisu mogli da prate pa je Dnjepar poveo već u 16. minuti golom Franka.

Nastavili su Ukrajinci sa napadima pa je u 33. minuti bilo 2:0. Pogodio je najbolji pojedinac Dnjepra u ovom meču Dovbik.

Borac je teško dolazio do igre u prvom poluvremenu, dok je Dnjepar do odlaska na odmor propustio nekoliko prilika.

U nastavku mnogo bolje izdanje Banjalučana. Zaigrali su agresivnije i nagrada je stigla u 71. minuti kada je Meleg smanjio na 2:1.

Međutim, samo dvije minute kasnije novi gol Dovbika za vođstvo Dnjepra 3:1.

Sljedeći napad donio je i novi pogodak, ovaj put za Borca. Cvijanović je kaznio grešku odbrane Dnjepra i postavio konačnih 3:2.

– Igrali smo protiv veoma jakog rivala. U drugom poluvremenu smo uspjeli da se konsolidujemo, da pariramo Dnjepru. Dao sam i gol i to će mi mnogo značiti na polju samopouzdanja – reako je nakon meča srijelac Obren Cvijanović.

Dejan Meleg istako je da je Dnjepar bio veoma jak protivnik.

– Odmah su izvršili pritisak i zaista nije se bilo lako nositi s njima. Uspjeli smo na kraju sa dva gola izborimo povoljniji rezultat. Najbitnije je da se zdravi vraćamo kući i da smo spremni za nastavak sezone – zaključio je Meleg.

Ukrajinski tim nastupio je u gotovo najjačem sastavu u ovom meču, a nakon meča njihov trener, Igor Jovićević, hvalio je banjalučki tim.

– Uvijek je lijepo igrati protiv ekipa sa naših prostora. Uvijek tu ima kvaliteta i znanja. Vidi se da je Borac iskusna ekipa, takmičarska. Zasluženo smo pobijedili, iako smo opet omogućili protivniku da se vrati u meč – kaže Jovićević.

Banjalučani od 15 časova i 30 minuta igraju posljednji meč na ovim pripremama. Protivnik je poljski drugoligaš Resovija Žesuf.

Povratak za Banjaluku je u nedjelju, a do početka drugog dijela sezone Borac će odigrati još mečeve protiv dobojske Sloge i Laktaša.

Boravak i pripreme banjalučkih fudbalera u Antaliji prati naš novinar Zoran Prnjatović.

(RTRS)

Članak PORAZ BANJALUČANA: Ukrajinski Dnjepar ipak prejak za Borac se pojavljuje prvo na Novosti.