ČUDO U RUSIJI: Crvena Zvezda „zgazila“ moćni Uniks!

Viđena je velika borba na obje strane. Zvezda je u dva navrata imala dvocifrenu prednost, ali nisu uspeli izabranici Dejana Radonjića da je sačuvaju tokom cijelog meča.

Zvezda je serijom 9:0 otvorila prvu četvrtinu, pogađali su Vajt, Volters i Mitrović. Nakon 10 minuta igre Zvezda je imala 11:22.

Sa šest dva serijom otvara domaćin drugu dionicu, Marko Spiso bio je više nego odličan. Pogodio je tri trojke bez promašaja. Crveno-bijeli su ipak održavali prednost sve do pet minuta pre kraja poluvremena.

Hezonja je doneo izjednačenje, a potom Džekiri i prvo vođstvo domaćinu. Nastavilo se sa egal igrom, igledalo je da će Zvezda na poluvrijeme sa tri poena prednosti, a ponovo nova trojka Marka Spisua za 43:43.

Braun je donio Uniksu prednost od pet poena na startu treće dionice, Uslijedile su odlične epizode Kalinića i Voltersa, a sa druge strane Džekirija. Nejt Volters je držao Zvezdu u životu a Kalinić je gostima i vratio vođstvo. Uslijedila je serija 6:0, a u posljednji minut Rusi su ušli sa devet poena prednosti, da sjajan minut odigrala Zvezda i vratila se na 65:63.

Četvrta deonica u potpunosti je pripala timu Dejana Radonjića koji je igrao odličnu odbranu i tražio prostor u napadu. Kod Uniksa pokušavao je Mario Hezonja da probije i slomi dobru odbranu Zvezde, ali to nije uzdrmalo igrače Zvezde koji su apsolutno zasluženo upisali prvu pobedu u Kazanju nad ekipom Uniksa 77:84.

Članak ČUDO U RUSIJI: Crvena Zvezda „zgazila“ moćni Uniks! se pojavljuje prvo na Novosti.