Košarkaši Crvene Zvezde prvi su finalisti Kupa Radivoja Koraća pošto su u ‘Čairu‘‘ savladali ekipu Mege sa 72:53 (15:21, 24:12, 17:14, 16:6).

Nakon što je u prvoj četvrtini Mega imala vodstvo od deset koševa razlike, već u drugoj situacija se promjenila u korist Crvene Zvezde. Nakon što su crveno – bijeli preuzeli vodstvo, nisu ga ispuštali do kraja utakmice.

Nikola Kalinić je najzaslužniji igrač utakmice koji je veći dio predvodio Zvezdu ka pobjedi.

Sutrašnji protivnik Crvene Zvezde u finalu ovog kupa biće poznat nakon utakmice između Partizana i FMP-a.

Članak CRVENA ZVEZDA U FINALU KUPA RADIVOJA KORAĆA: Poraz Mege nakon vođstva u prvoj četvrtini se pojavljuje prvo na Novosti.