ČARKE NA TERENU: Zvezda dobila Partizan, tribine gorjele

Iako su na „Marakani“ najavljivali da će dati sve od sebe da na svom terenu pokažu da su bolji, nije bilo „zapaljivih“ izjava. Sa pravom. Najpre, derbi je uvek priča za sebe, i u njemu se nerijetko dešavalo da se favorit oklizne, a s druge strane, Partizan je u poslednje vreme igrao impresivno, naročito na međunarodnoj sceni.

Pa opet, sam sudar različitih formacija (4-3-3 kada se o crveno-belima radi, odnosno gostujućih 4-2-3-1) bio je tek jedan od segmenata koji su odlučili ishod ovog okršaja „vječitih“. Uz sisteme igre, bila je važna i fudbalska orjentacija, a Partizan se odlučio da strpljivo čeka svoju šansu iz kontranapada i polu-kontri, dok se Zvezda oslonila na duge, pozicione napade.

I, iako su izabranici Dejana Stankovića taj veći posjed lopte koristili da u uvodnih 20 minuta često budu u prilikama da ugroze suparnički gol, prvu veliku šansu imao je gost. Crno-beli su na sredini terena nadmudrili rivala, Rikardo Gomeš je izdržao duel i uputio loptu ka Kvinsiju Menigu koji je uspio da se probije po levom krilu. Izašao je sam pred Milana Borjana, ali je golman Zvezde nogama uspeo da zaustavi taj udarac sa leve strane, i to sa oko šest metara.

Od tog trenutka, Crvena zvezda je „dodala gas“. Više nije dozvoljavala takve propuste u tranziciji, a na drugoj strani terena svoje pretnje sprovodila u delo.

Povela je u 30. minutu, posle centaršuta Rodića s lijevog krila. Katai je tada oprobao udarac glavom, probao da postigne gol pod prečku, a golman Popović je samo kratko odbio loptu. I, kako ju je praktično spustio ispred sebe, tu je pritrčalo najveće Zvezdino zimsko pojačanje, Ohi, i bez većih poteškoća zatresao mrežu – 1:0.

Članak ČARKE NA TERENU: Zvezda dobila Partizan, tribine gorjele se pojavljuje prvo na Novosti.